آشنایی با کمردرد

1
آشنایی با کمردرد
3.7 (73.33%) 3 votes

پرسش: من الان سه ماهه کمر درد دارم که یک ماه بعد از یک اسباب کشی این طور شد نه به طور پیوسته فقط در حالت خم شدن که تا زانوی سمت چپم تیر میکشه عکس رادیوگرافی انداختم چیزی نشون نداد و همه چیز خوب بود و دکتر عمومی برام قرص و پماد نوشت مصرف کردم خوب نشد من قدم 173 وزنم 76 کیلو – با عرض معذرت من به استمنا هم دچار هستم و جایی خواندم که کمر درد ایجاد میکنه لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ: احتمال دیسکوپاتی و درگیری عصب های پا برای شما مطرح است. یعنی دیسک بین مهره های کمری، نخاع را تاحدی تحت فشار قرار داده است.
در موارد خفیف و حاد بیماری توصیه به استراحت مطلق به مدت 2 روز، استفاده از مسکن ها، عدم برداشتن جسم سنگین، و… می شود. حالت خوابیدن به پهلو، همراه با خم کردن ران و زانو و گذاشتن بالش کوچک بین دو زانو، بهترین حالت برای استراحت است. برای کاهش گرفتگی عضلات می توان از ماساژ ملایم با روغن های گرم استفاده کرد. می توان از فیزیوتراپی و یا طب سوزنی برای کاهش درد استفاده کرد.
البته تشخیص با معاینه و در صورت لزوم عکس رادیوگرافی و یا ام آر آی است.
اگر استمنا شدید باشد و فرد در حالت بدی بطور مداوم قرار بگیرد می تواند به کمر نیز اشکال وارد کند.
خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است. عوارض بسیار دارد علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب دستگاه تناسلی، ضعف بینایی،ضعف جسمانی و کوفتگی، رنگ پریدگی، کبودی اطراف چشم، خستگی و بی حالی مفرط، خواب آلودگی زیاد، سستی و بی رمقی، لرزش اعضای بدن، ضعف حافظه، همچنین فرد دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود
از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات سالم ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.

گفتگو ها۱ دیدگاه

پاسخ دهید