انتقاد شدید هواداران به سرمربی استقلال

2
انتقاد شدید هواداران به سرمربی استقلال
به این مطلب رای دهید

میگن مجتبی جباری به نمایندگی از طرف بازیکنا با منصوریان صحبت کرده تا اونو از تصمیمش برای استعفا منصرف کنه
از طرفی سید مهدی رحمتی هم نذاشته منصوریان بره کنفرانس خبری بعد از بازی تا تصمیم برای استعفاشو اعلام نکنه
البته حق هم دارن . کدوم تیم مجتبی جباری پا به سن گذاشته و مصدوم و بی کیفیت رو میخواست . اونم با قرارداد نجومی !!!
کدوم تیم سید مهدی رحمتی رو با این کیفیت وبا این قرارداد نجومی می خواست ؟
تو این چند تا بازی چه کار خاصی از جباری دیدین ؟ یک بازیکن فوق معمولی و بی کیفیت و ایستا بدون هیچ حرکت مفید
تو این چند تا بازی چند تا حرکت مفید از یک دروازه بان میلیاردی به نام رحمتی دیدین ؟ اگه قرار باشه میلیارد میلیارد پول به اینا بدیم و دلمون به تک حرکاتشون خوش باشه بهتره بریم چند تا بازیکن معمولی بگیریم و خیالمون لااقل از بابت کم کردن هزینه ها و خرج ومخارج و ریخت و پاش راحت باشه .
راستی چرا هر بازیکن خوب و درجه یکی میاد استقلال به این روز میفته ؟
از بختیار رحمانی پارسال گرفته تا داریوش شجاعیان و حسن بیت سعید امسال .
هر کسی از این به بعد از منصوریان حمایت کنه خائنه . تیم داره به منجلاب میفته . هیچ تاکتیکی برای رسیدن به گل بجز سانتر از جناحین نداره . معلوم نیست تو تمرینات چیکار میکنن که بازیکنا از یه موقعیت صد در صد گل نمیتونن بهره ببرن .
اگه به همین روال پیش بره به زودی زود اول از جام حذفی میریم کنار و بعد هم نه تنها رتبه و سهمیه نمی گیریم بلکه مطمئنا در رده های پایین جدول قرار میگیریم .
آقای منصوریان …
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم …………………….. مرحمت فرموده مارا مس کنید

 

آقای منفوریان!!! حتی اگه بازی بعدی رو با 10 گل هم ببری، دیگه ازت حمایت نمیکنیم. کلاهی که پارسال سرمون رفت دیگه نباید سرمون بره. هرچی پارسال با احترام انتقاد کردیم گوش شنوایی نبود. احترام هم حدی داره. دیگه اون حیا و اون پشتیبان بودن و تعریف و تمجید های بی موردی که عده ای ازت کردن کاملا تمام تمام و پاک شد و دیگه هیچ هواداری حتی تره هم برات خورد نمی کند پس خودت برو و بزار یه نفر بیاد که بتونه تیم را از این منجلابی که انداختی بیرون بیارتمون. و چه گناهی کردیم بازم تحمل کنیم و ماندنت بی ارزش و بیهوده است و راحترین کار رو بهت گفتیم خیلی راحت خودت خداحافظی بکن و برو.

 

اینجا جای امتحان نیست که طرف بیاد دانششو تست کنه حالا کاپیتان سابق باشه یا هرکسی در ضمن بی احترامی از خودشون شروع شده یه جوری حرف میزنن و ژست میگیرن انگار همه احمقن، وظیفه ی ایشون در قبال تیم نتیجه گرفتنه، نگیره باید اخراج شه، شما برو سرکار تو یه شرکتی بعنوان آبدارچی بعد چای صبح رو ظهر بیار رنگ و طعمم نداشته باشه چند روز میمونی تو اون کار؟؟؟ حالا ببین این کاپیتان محبوب کجا نشسته و داره چیکار میکنه
تیم در شرایطی قرار دارد که فقط سرمربی خارجی تیم و ما هواداران را نجات می دهد این بازی بود مقابل پدیده کردیم نه وجدانا بگویید اگر راضی هستید از این حال وروز تیم و منصوریان پس استقلالی اصلا نیستید چون اونایی که استقلالی هستند دنبال نتیجه هستن پس بیخود نمی آید هوادار داد بزند و عصبانی باشد و حیا کن و رها کن به منصوریان ببندد. پس چناچه منصوریان ماندگار شود از همین العان بدونید دسته اول منتظر ما است چون اینبار شوخی بردار نیست و هیچی حریفی هم شوخی ندارد با استقلال و اینکه برای منصوریان و افتخاری تیم های دیگه بازی نمی کنند واگه قراره سرمربی خارجی نیاید قید استقلال را باید و حتما زد و طوری شده که هوادارانی که داش علی – داش علی با تمام قدرت می گفتن حرفشون را پس گرفتن و خواهان حضور سرمربی خارجی شده اند و شک نکنید امسال با منصوریان فصلی کابوس بار پیش رومون است و اگر افتخاری بخواد از دوست و رفیقش منصوریان حمایت کند این تیم منحل بشه خیلی بهتره چون رنج و عذاب و ناراحتی و سختی اش برای ما هواداران است و نه افتخاری و نه منصوریان هیچی از درد هواداران می فهمند. توجه داشته باشید که مدیرعامل افتخاری با منصوریان دستش توی کاسه هستش و دارد فقط حمایت بی فایده و بی اثر و بی معنا مفهوم می کند که میشه گفت تیمی که مدیرعاملش اینقدر به سرمربی اش بها دهد این تیم رو جمع کنند راه ترین کار کرده اند و چقدر حمایت خسته شدیم – و زدوبند کردن با سرمربی از بدتر نمیشه و فقط استقلال است که باید این باشه روزگارش چرا هیچ تیمی اینطوری نیست

 

چند روزی از باخت مفتضحانه و شرم آور تیم به پدیده گذشته و هوادار همچنان در تب این نتیجه شوک برانگیز مانده است و بقولی از شکست هنوز قامتش راست نشده…
دیدن تیمی با بهترین و نامی ترین بازیکنان ، سکوهای پر تماشاگر و هواداری که می آید و حمایت می کند و در مقابل ، نمایشی ناهماهنگ و تیمی ناآماده و بهم ریخته در میدان نظاره می کند بسیار سخت و دشوار می نماید…
هوادار استقلال فوتبال بلد است و کارشناس ، تحلیل می کند و از فوتبال سر در می آورد
با وجود خیل عظیم این تیپ هوادار بازی ناهماهنگ تیم با ضرب آهنگ بسیار بد ، یعنی سقوط!
اجرای آن حرکات مربی در انتهای بازی به عقیده بسیاری اجرای “شو” بود و نشانه رفتن عواطف بیننده ، و حرفهایی که از زبان مهاجری به رسانه درز یافت حکایت از دستار قرار دادن عاطفه مردم دارد در جهت خرید زمان و نهایتا ماندن!
بزرگان تیم کثرتا به ضعف کمک مربی های تیم اذعان داشته اند و در عمل هم دیدیم چینی ، خرمگاه و نوازی عملا بار فنی ای برای تزریق به امثال جباری ،جبارف و سایرین نداشته و حقیقتا مهره سوخته محسوب می شوند.
می شد مثلا منصوریان ترس کمک جایگزینی را کنار بنهد و از پرویز مظلومی باتجربه بخواهد روی نیمکت بنشیند ، قطعا شرافت ذاتی پرویزخان هرگز سرمربی گری را نشانه نمیرفت و منصوریان در امنیت تمام بود!
دقیقا کاری که پرویز خان در همراهی منصور پورحیدری مرحوم انجام داد و به اذعان خیلی ها جواب هم گرفت
اداره حواشی اطراف تیم به قره العینی از سوی منصورخان بازخورد آن روزهای خوب تیم بود…
نکته دیگر ناهمگنی تیم است
اینکه مربی هفته های متمادی به امتیاز سوزی بگذراند و تفکر مدیریت زمان را نداند برای هوادار قابل قبول نیست
الکس فرگوسن می گوید :
هر بازی سه امتیاز دارد ، سه امتیاز برای ما!
و منصوریان ده پانزده بازی را می کُشد تا تیم هماهنگ شود و نتیجه بگیرد!!
بیان بازه زمانی 1401 که بیشتر سخره گرفتن شعور مردم است تا تاکتیک راهبردی و دورنمای حرکتی
عملا این جمله باعث خنده و تمسخر هوادار است تا تصور آینده ای روشن
در جملات ، رفتارها و نمود سرمربی گری منصوریان‌ “خامی” و کم تجربگی محض موج می زند و به وضوح قابل لمس است
استقلال و مکتب والای آن چنین صفتی را برنمی تابد به یقین
جدای از تعصبات و تعلقات ، سرمربی گری استقلال برای ایشان حقیقتا بسیار زود بود و لقمه ای که او برداشت برای دهانش بزرگ…
چه خوب که ایشان بعد از باخت شش بر صفر به‌ العین که موجبات مرگ درونی خیلی هامان شد استعفا می داد و بسیار موقر و شخیص تیم را ترک می کرد.
برای ما مهم تیم و نتیجه گیری ست
فرد مهم نیست ، تیم ارزش است
برای فردای تیم نگرانیم…
سرمربی خارجی استقلال را متحول می کند.

 

هوادار به پا خیز – بخواهیم ما هواداران بزاریم منصوریان ماندگار شود قید این تیم را باید زد منصوریان همونی هست که هست و هیچی عوض نمی شود و شرایط سخت تر و بدتر می شود و منصوریان نباید بماند و دیگه منصوریان چی می خواهد بکند هیچ کاری نمی تواند بکند و تیم جایی رسیده که شده اینجا رفیق بازی و رفاقت این فوتبال نیست که مدیرعاملش با سرمربی برای دلسوزی و دوستی های خودش نگه بدارد منصوریان را و کجای دنیا مدیرعامل اینقدر موافق سرمربی هستش پس این یعنی ظالمانه ترین کار برای تیم و هواداران و یه چیزی بین مدیرعاملی که بدبخت شدیم از دستش و منصوریان می باشد و چیکار کنیم و بزارین بروین کنار تیم و هوادار را بدهید به دست یک استقلالی یک نفر که دلش و قلبش برای تیم و هوادارانش می زند و آقای فتح الله زاده عزیز شما کجا هستید این استقلالی که خودت سالیان سال و بدون هیچ مشکلی و ناراحتی و خشمی از طرف هواداران قهرمان می کردی و کجاست؟ حالا اون قهرمان جایش را به رقیبش پرسپولیس داده و استقلال ته جدول جای خوش کرده و پرسپولیس با سرمربی خارجی بادانش و خوبش رفته صدرجدول و این نتایجه نه جدی این نتایج در شان استقلاله و فکر این نباشید که با بودن منصوریان نتایج به نفع ما شود و غرورمون شکست و له شدیم همون برگشتیم به حالت اولیه که منصوریان می ماند و حمایت میشه یعنی چی و شماها از کجا اومده اید اینقدر دارین می رنجانید هواداران و جناب آقای فتح الله زاده شما چرا هیچ حرفی نمی زنید و چرا به نجات ما هواداران نمی آیی؟؟؟؟؟ تیم سرمربی خارجی می خواهد و منصوریان و بودنش و افتخاری که نوچه اش شده و حمایت دارد می کند – اشک مون درآوردن و هیچی هم حالی شون نیست و این رسمش نیست و آه هواداران شما را خواهد گرفت یه روزی و حالا فکری به حال خودتون کنید.

 

خدا ازتون نگذره اگر چناچه منصوریان را نگه بدارین و شماها از مدیرعامل تا بقیه که نمی خواهید استقلال به حالت یک تیم قوی و قدرتمند درآید و انشالله چنان پارس جنوبی شکست بدهدمون چون شکست از پارس جنوبی با منصوریان صددرصد و حتمی و قطعی می باشد چون یکی از مزخرف ترین و آشغال ترین و بی ثبات ترینیم و قانون جنگل در این تیم برپاست یه روز سرمربی خارجی قراره بیاد و فرداش منصوریان ماندنی میشه و کلا جناب افتخاری نمی تونی استقلال بزرگ و مردمی با این همه هوادار را بگردونی و نمی تونی موفقیت برای هواداران کسب کنی و می خواهی به خاک سیاه بشینیم پس همین العان برو و بزار فتح الله زاده که سالهای ساله در این تیم و دوران خوبی هم هر بار بوده رقم زده پس برو جناب افتخاری و تو اصلا می خواهی هوادران را اذیت کنی و زجرکش کنی وگرنه بعد از این همه باخت منصوریان هرطور شده باید می رفت پس بکشید کنار جناب افتخاری و دیگه هیچ هواداری استقلال را با منصوریان نه می خواهد نه قبول می کند و حق ما سرمربی خارجی است و حالا هرکاری نکنید برای ماندنش خودتون ضرر می کنید و 4 بازی شد 4 امتیاز – خدایا خودت به داد و فریاد این همه هوادار استقلالی برس. و ما تحول با سرمربی خارجی می خواهیم.بی ارزشی و بی احترامی شما به هواداران روزی جوابشو بدجور خواهید گرفت پس تحمل و صبوری کردن و بزارین بعد تعطیلات 20 روزه نتیجه خواهیم گرفت و این حرفها گوش هواداران پراز این حرفها شده و خودتون رو گول بزنید نه ما را چون منصوریان را نمی خواهیم که نمی خواهیم و سرمربی خارجی درجه یک می خواهیم فقط. جناب افتخاری چی می گویید و با خودتون چند – چند هستید چرا نمی زارین استقلال با سرمربی خارجی خودشو پیدا کند و تغییر کند و به سمت موفق بودن برود و همش ناموفقیت تا چه موقعی ناظر این باشیم که شما چون دوست و رفیق منصوریان هستی ما هواداران هم در آتش بسوزیم بخاطر رفاقت و رفیق بازی و رفیق بازی بسه ول کنید این چیزها رو یه نگاهی به جایگاه تیم بیاندازید و چوب رفاقت افتخاری با منصوریان را ما هواداران چرا داریم می خوریم و مدیرعامل نداشته باشیم بهتره و شما اومده ای برای چی برای تفریح و بیچارگی هواداران و خود تیم و نزار اوضاع وخیم تر بشه ترس را کنار بزار و منصوریان را برکنار بکن یا اینکه مرحمت بکن خودت برو جناب افتخاری چون دلمون بدجوری خون شده از این تیم که دارد به سمت متزلزل شدن می رود اونم شدیدا – و کلام آخر بزارین بروید جناب افتخاری یا اینکه سرمربی خارجی بیاورین جناب افتخاری با شما هستیم یا اینکه خودت برو.

 

بن بست منصوریان
باید بپذیریم که مربیان ایرانی سالها با فوتبال روز دنیا فاصله دارن و این فاصله هیچگاه پر شدنی نیست.شخصا معتقدم هرچقدر که تو حوزه بازیکن استعداد داریم تو حوزه مربیگری هیچ استعدادی نداریم به این دلیل که مربیگری فوتبال تو خون ما ایرانیا نیست .مثلا تو کشتی ، چون ما از صاحبان سبک تو این ورزش هستیم و صاحب استعداد های فراوون و اصطلاحا کشتی تو خونمونه،همیشه هم کشتی گیرای
خوبی داشتیم هم مربیان خوبی هم داشتیم هم تو سطح جهان مدعی بودیم ومربیان ما حتی تو کشورای دیگه هم مربی گری میکنن در عوض شما هیچوقت نمیبینی کشوری مثل آلمان، انگلیس یا ایتالیا تو کشتی حرفی برای گفتن داشته باشن حتی با اینکه کشورهای پیشرفته ای هم هستن ولی اصطلاحا کشتی تو خونشون نیست، این قضیه تو پینگ پنگ هم در مورد چینیا صادقه یا دهها مثال دیگه.تو فوتبال هم ما هیچ شانسی تو عرصه مربیگری نداریم،نه ما حتی کشورایی مثل ژاپن یا کره که تو علم و امکانات بسیار پیشرفته تر از مثلا برزیل یا پرتقال هستن ،هیچ شانسی تو عرصه مربیگری ندارن.تو فاز ملی هم هربار که به جام جهانی صعود کردیم در حضور مربی خارجی بوده و هر بار هم که حذف شدیم به دست مربی ایرانی بوده که آخریش هم حذف تیم امیدامون بود.
پس از دو فصل حمایت تمام قد افتخاری از او( ویکیش هم ما هواداران) که اصلا حرفی نزدیم و هیچ نشانی ازپیشرفت در تیم منصوریان دیده نمیشه و هنوز در رو همون پاشنه روز اول میچرخه.در واقع اگر قرار بود پیشرفتی تو تیم منصوریان درجریان باشه تو این دو فصل باید به وضوح تو حرکت تیمی مون مشاهده میشد، اما تنها چیزی که هواداران تجربه میکنن حرکت سینوسی تیم و بی ثباتی بوده چه به لحاظ شکل بازی و چه به لحاظ نتیجه گیری هستش. انجام بازی بی برنامه در حضور مثلثی متشکل ازجباری،جباروف و شجاعیان از انجام دادن بازی با برنامه درحضور این سه تن به مراتب سخت تره.این چیزی که تاج امروز تجربه میکنه گیر افتادن تو بن بست تفکرات منصوریانه و به نظر میرسه تیم استقلال بزرگ و مردمی با منصوریان به آخر خط رسیده باشه.
در مورد فردای بعد از منصوریان هراتفاقی ممکنه بیفته ولی امیدوارم با رفتن منصوریان آخرین میخ هم بر تابوت هرچی مربیگری داخلی تو تیم تاجه بخوره و دوباره شاهد خان وخانبازی نباشیم و بپذیریم که دیگه نمیشه مثل سابق با سلطان و ژنرال و خان وشاه و شهریار و سوبله چوبله تو فوتبال قهرمان شد.

گفتگو ها۲ دیدگاه

  1. رضا خودیان

    واقعا تمام این صحبت ها رو قبول دارم. ما هواداران استقلال واقعا از منصوریان ناراحتیم

پاسخ دهید