انشا درباره “ای کاش”

1
انشا درباره “ای کاش”
4.2 (83.81%) 21 votes

چند روز پیش مهدی عبدالباقی پیشنهادی به من داد جهت نوشتن طرح مستندی در باره یک مدرسه راهنمایی،و برای این کار دست نوشته های چند کلاس انشاء آن مدرسه را آورد.شرحش به این قول که یک دبیر خوش ذوق به نام آقای علی اکبر آسا به بچه های کلاسش گفته انشاء بنویسید با موضوع :ای کاش …

بچه ها نوشته اند و کار دبیر خوب شان این بوده که همه این ها را مرتب در کنار هم دسته بندی شده نگه داشته،الان به امانت پیش من است .روزانه تعدادی از این ها را مطالعه میکنم.شخصا با بعضی نوشته ها رابطه عمیقی برقرار کرده ام.گاهی یک انشاء را که میخوانم دقایقی در دوران کودکی قوطه ور میشوم.گفتم شاید این نوشته ها شما را هم درگیر فضای نوستالژیک دوران کودکی کند.

من از بعضی از متن های نوشته شده گزیده ای را انتخاب کرده ام.امیدوارم شما هم لذت ببرید.

شما هم یک ای کاش به این ها اضافه کنید.

محمد رضا حق جو

ای کاش ماشین زمان داشتم ودر زمان سفر میکردم.دوست دارم به دوران مزوزوئیک سفرکنم.(حیات میانی)

علی نیکدمی

ای کاش بتوان تمام آرزوهای مادرعزیزم را انجام بدهم.او تمام جوانیش را برای من گذاشته تا آرزوهایم را برآورده کند.

محمد مهدی متین کیا

ای کاش روزی بیاید که دیگر این ای کاش ها، ای کاش نباشند.

سینا آذرهمایون

ای کاش های زیادی ندارم.ولی ای کاش کاوازوکی 700 نارنجی داشتم.

سید محسن جدی

ای کاش هرچه قدر که می خواستم می خوردم.ایکاش به اونی که میخواستم میرسیدم.ای کاش در مدرسه پدرم نبودم.ای کاش خواهرم خوب میشد.ای کاش مادرم حرس نمی خورد.ای کاش میشد نمازم را نخوانم.

علی خلج

ای کاش مردم ماآیین ایران باستان خود را نگاه می داشتند که همان زرتشت باشد و آن قدر کارها وحرف های الفبای عرب ها در ایران رواج پیدا نمی کرد و ای کاش مردم ما در جهل و خرافات باقی نمی ماندند.

سالار میرزایی

ای کاش یک ساعت قدیمی داشتم که دنیا را با آن stop میکردم وهر کاری را میخواستم انجام می دادم.من اگر بخواهم تمام ای کاش های عمرم را بگویم دنیا دیگر تمام میشود و در آخر هم ای کاش …!

احسان هدسی

ای کاش من میموردم و دیگر زندگی نمی کردم در این دنیا بیشتر افراد مسقرهام می کنند چون بعضی وقت ها نمره بد میگیرم.آخر درس تا کی هی باید خود را بکشم تا یک چیز را بفهمم.

مهزیار ملکی نژاد

ای کاش مرگی وجود نداشت.

 

حامد قاسمی

ای کاش عید 364 روز بود وفقط یک روز مدارس باز بود ولی از شانس آن یک روز هم جمعه بود.ای کاش آن روز به حرف شیطان گوش نمی کردم.ای کاش آن پنج شنبه میتوانستم به آقای آسا لایی بزنم.

 

شایان صمیمی راد

ای کاش من مثل 3 سال قبل در تیم ملی نونهالان بودم نه اینکه کس دیگری را به جای من می پسندیدند؛و اگر من الان تو تیم ملی بودم الان در اردوی پاکستان بودم وخود را برای جام ملت های آسیا آماده میکردم.

ای کاش من میتوانم با آن کسی که به او علاقه دارم ازدواج کنم و انتخاب من درست باشد.

علی نیکخواه

ای کاش دلار گران نشود چون وسایلی مانند پی اس ویتا که من میخواهم بخرمقیمتش به 1میلیون صد هزار تومان کشیده.

اسم ندارد نوشته یادگاری برای آقای آسا

ای کاش من مداح بودم  تا همیشه دلم پیش آقا باشد.تا من صدایم هم برای آقا باشد.ای کاش امام حسین بود تا در سپاهش باشم نه اما اگر جرئت داشتم به حرف های امام عصر گوش میکردم.

داورنیا

ای کاش من ماشین زمانی اختراع میکردم که هرزمان که بخواهم به گذشته و آینده بروم و به انسانهای نخستین را سعدت مندی را بهشان نشان بدهم.وبه پادشاهان زورگو درس عبرتی بدهم.وتمام اتفاق هایی که در تاریخ افتاده را به آنها بگویم تا آنها از ترس سکته کنند.

میثاق نورعلی

ای کاش دوست عزیزم محراب صافدل و علی خلیل آبادی هم با من به مدرسه نور می آمدند تا الان با هم بودیم نه هر یک یک گوشه تهران.ای کاش در امتحانات نوبت اول ذهنم مشغول نبود تا مانند سال قبل به معدلم 20 می رسیدم.ای کاش دوست صمیمی داشتم با او در ودل میکردم.

محمد زحمتکش(mz)

ای کاش من در یک خانواده سیاسی به دنیا می آمدم.ودر امور کشور اسم و رسمی داشتن آن وقت من راهکارهای سیاسی مملکت را می آموختم.وبا هوشی که داشتمخودم را بالا می کشیدم و آن قدر سعی میکردم که رهبر شوم آن وقت قانونی را می گذاشتم که بعد از من رهبری نباشد یعنی اینکه رئیس جمهور و رهبر یکی شوند.

عبادی

ای کاش چیزی نمی شکست واگر می شکست دل نبود.

امیر حسین حیاتی

ای کاش اگر حضرت آدم واقعا بود ازمیوه ممنوعه نمی خورد تا ما ای کاش نداشتیم.ای کاش دنیا تقسیم نشده بود وکل دنیا یک کشور بود و مردم با هم بودند.ای کاش همه عاشق بودند تاجنگی رخ ندهد.ای کاش افسانه بودیم.به امید دوران رجعت از ای کاش ها

گفتگو ها۱ دیدگاه

پاسخ دهید