بازافرینی ضرب المثل هرکه بامش بیش برفش بیشتر

124
بازافرینی ضرب المثل هرکه بامش بیش برفش بیشتر
3.5 (70.69%) 844 votes

به نام خدا
موضوع:بازافرینی ضرب المثل(هرکه بامش بیش برفش بیشت.
روزی در روستایی برف خیلی خیلی خیلی زیادی امده بود برف برتن همه جا جامه سفید پوشانده بود.صبح ان روز همه مردم تصمیم گرفتند که پشت بام کوچکی که خداوند با قلم سفید انجا را رنگ کرده بود را با پاک کن(پارو) پاک کنند کار همه روستاییان به راحتی تمام شد ولی یک نفر در روستا بود که حرص و طمع زیادی به مال دنیا داشت ومانند اهن ربایی بود که بجای جذب شدن طرف فلز سمت پول می رفت ان مرد پشت بامش انقدر بزرگ بود که نمی توانست پشت بامش را پارو کنندان مرد هم که به مردم روستا بدی کرده بود وبه انها کمک نکرده بود مردم هم که می دانستند ان مرد به سراغشان می اید مردم روستا جلسه ای برگزار کرده بودند تا درسی حسابی به مرد بدهند جلسه تمانم شد همه مردم به خانه شان رفتند .مرد طمع کار به دنبال مردم روستا رفت تاکمک بگیرد ولی هردری را میزد مردم می گفتند هر که بامش بیش برفش بیشتر مرد که خسته و پشیمان شده بودمردم هم که متوجه شده بودند که مرد پشیمان وشرمنده شده به اوکمک کردند تا مرد برف هارا پارو کند از ان روز به بعد مرد انقدر مهربان شده بودکه علاوه بر ان که به مردم کمک می کرد کمی ازپولش را به فقیر هامی بخشید.
ما باید همیشه بدون حرص و طمع کنیم وما باید به مردم کمک کنیم تامروم هم به ما کمک کنند.
*مهدی از مدرسه راهنمایی فرنو*

گفتگو ها۱۲۴ دیدگاه

  1. عاااااااااااااالللللللللللللللییییییییییییییییییییییییییییییی??????????????✌✌✌✌✌✌✌✌

  2. سلام عااااااالللللللللللللللییییییییییی بود خیلی به دردم خورد تو کلاس همه خوششون اومد لطفا انشاء های بیشتری بذارید.???????????????

  3. خیلی بد بود خاک تو سرتو با اون انشاء تون اه اه اه هرکی اون انشا رو خونده خاک تو سرش.?????????????????????????????????

پاسخ دهید