بعد از لغو برجام توسط ترامپ چه می شود؟

3
بعد از لغو برجام توسط ترامپ چه می شود؟
به این مطلب رای دهید

امروز پنجشنبه ۲۰ مهر ۹۶ ترامپ اعلام کرد که برجام را تایید نمی کند.

به نظر شما پیامدهای این اتفاق چیست و بعد از رد شدن برجام توسط برجام چه اتفاقاتی می افتد؟

نظر دهید

گفتگو ها۳ دیدگاه

 1. دکتر قمبری

  شرکت‌های هواپیمایی و لغو برجام
  مجموع این مسائل موجب شد مسئولان ایرانی و خارجی برای کاهش نگرانی‌ها به این سوال پاسخ دهند که در صورت لغو برجام چه اتفاقی برای قراردادهای خارجی رخ می‌دهد. یکی از موضوعات مورد بحث قرار داد ایران با ایرباس و بوئینگ است که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی درباره آن گفته است که به دلیل اینکه این یک قرارداد تجاری محسوب می‌شود، تصمیمات رئیس جمهور آمریکا برا آن تاثیری ندارد.

 2. محمد

  موضع شرکت توتال در صورت لغو برجام
  همانطور که در ابتدای گزارش اشاره شد یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ که بعد از برجام با ایران قرار داد بزرگی امضا کرده، توتال است که این قرارداد بیست ساله به ارزش ۵ میلیارد دلار با این شرکت فرانسوی و شرکت ملی نفت چین برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی بسته شده است و حالا بعضا صحبت از لغو این قرار داد از سوی برخی رسانه ها مطرح می‌شود.

 3. عباسی

  خودروسازان از ایران می‌روند؟
  یکی دیگر از دستاوردهای برجام حضور خودرو سازان بزرگ در کشور بود. از یک سو شرکت رنو در ماه گذشته یک قرارداد 660 میلیون یورویی برای افزایش ظرفیت تولید خود از 200 هزار به 350 هزار دستگاه خودرو در ایران به امضا رساند و متعهد شد که دو مدل جدید در ایران عرضه کند. از سوی دیگر پژو که در سال 2012 به دلیل تحریم ها از ایران خارج شده بود نیز سال گذشته یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک 400 میلیون یورویی برای تولید 200 هزار دستگاه خودروی جدید در ایران به امضا رساند که قرار است اولین خودروهای جدید خود در ایران را امسال در دسترس عموم قرار دهد. ضمن اینکه شرکت فولکس واگن هم بعد از 17 سال در حال بازگشت به ایران است.

پاسخ دهید