بهترین انتخاب هوشمندانه رنگ خانه جدید

0
بهترین انتخاب هوشمندانه رنگ خانه جدید
به این مطلب رای دهید

قوانین ده گانه برای انتخاب رنگ خونه

قدرت حیرت‌انگیز رنگ‌ها در محیط‌های بزرگی مثل خونه باید مهار و مدیریت بشه تا فضای خونه دوست‌داشتنی باشه. این کار قوانینی داره که فارغ از علاقه ما به رنگ‌ها طراحی شده. به این قوانین اعتماد کنید و شاهد تاثیر شگفت‌آورشون باشید.

 

14174191171193225173221522321355239202110167 - بهترین انتخاب هوشمندانه رنگ خانه جدید

تو هر فضایی که هستیم، مغلوب رنگ‌ها هستیم و حال و هوامون بر اساس رنگ‌ها تغییر می‌کنه. شاید باورش سخت باشه، اما فشار خون و وضعیت عصبی ما به قدری تحت تاثیر رنگ‌ها قرار می‌گیره که می‌تونیم با یه دماسنج یا فشارسنج هم این تغییرات رو متوجه بشیم.
اگه جایی رفتید و بی‌دلیل احساس آرامش و شادی کردید، یا برعکس عصبی شدید، قبل از هر چیزی یقه رنگ‌ها رو بگیرید. ممکنه اونا مقصر باشن!
قدرت حیرت‌انگیز رنگ‌ها در محیط‌های بزرگی مثل خونه باید مهار و مدیریت بشه تا فضای خونه دوست‌داشتنی باشه. این کار قوانینی داره که فارغ از علاقه ما به رنگ‌ها طراحی شده. به این قوانین اعتماد کنید و شاهد تاثیر شگفت‌آورشون باشید:
قانون اول ویژه رنگ قرمزه که پر از انرژی و زندگیه. این رنگ در کنار دکوراسیون سفید محیط شادی رو براتون ایجاد می‌کنه.
رنگ گرم بعدی رنگ نارنجیه. رنگ صمیمت و مهربونی و چه جایی برای این رنگ مناسب‌تر از اتاق پذیرایی تا مهموناتون خونه شما رو جای گرمی برای رفاقت و دوستی بدونن.
رنگ لیمویی رنگ خوبی برای خونه نیست، خصوصا اگه پای بچه‌ها درمیون باشه. نوزادها و بچه‌های کوچیک اصلا از این رنگ خوششون نمیاد. اگه نوزادی کنار دیوار بزرگ لیمویی به گریه افتاد، اصلا تعجب نکنید. آدم بزرگا هم حال خوشی تو اتاق سرد و زرد ندارن.
بعد از زرد می‌رسیم به والورهای رنگ سبز. ترکیب رنگ‌های سبز مناسب‌ترین انتخاب برای اتاق خواب و هال خونه است که دور هم بشینید و گل بگید و گل بشنوید.
و اما رنگ محبوب آبی. این رنگ رو هر جای خونه بزنید الا آشپزخونه، چون تخصص آبی کور کردن اشتهای آدمه.
والورهای بنفش رو دوست دارید؟ اگه جواب‌تون مثبته خوشحال شید چون می‌تونید همه جای اتاق خواب رو از ارغوانی تا یاسی رنگ کنید.
تو چرخه رنگ سفید و سیاه رنگ محسوب نمی‌شن، ولی قدرت زیادی برای نشون دادن شخصیت آدما دارن. رنگ سفید فضا رو خلوت، تمیز و بزرگ‌تر از چیزی که هست نشون می‌ده.
اگه منتظر یه بچه هستید برای رنگ اتاقش یک گزینه بیشتر ندارید جز صورتی. وگرنه خودتون رو برای گریه‌های بی‌دلیل شبانه بچه آماده کنید تا انقدر گریه کنه که از زندگی سیر بشید.
تا وقتی رنگ‌های شادتری وجود داره، چرا باید سراغ قهوه‌ای بریم. اگه اصرار به این رنگ برای دکور و در و دیوار دارید اینو بدونید که این رنگ فضای خونه‌تون رو کمی رسمی، خشک و خشن نشون می‌ده. حالا دیگه انتخاب با خودتونه.
و اما سیاه. طبیعتا سیاه رو با سفید یا رنگی مثل قرمز باید ترکیب کنید. ترکیب سیاه با هر رنگی جز سفید، ترکیب دلگیری می‌شه، اما در کل مشکی برای اتاق کارتون می‌تونه رنگ غالب و مناسبی باشه که بهتون حس توانایی و قدرت رو القا می‌کنه.

پاسخ دهید