حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ با لباس های تقلبی آدیداس !

0
حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ با لباس های تقلبی آدیداس !
به این مطلب رای دهید
برندهای درجه ۲ آماده حمایت از تیم ملی در آستانه جام جهانی؛

واقعیتی شوک آور از حضور ایران در جام جهانی با برند تقلبی «آدیداس»!

تیم ملی فوتبال ایران به عنوان اولین تیمهای راه یافته به دور نهایی جام جهانی فوتبال روسیه، اکنون بدون اسپانسر مانده است! آدیداس اسمی از تیم ملی فوتبال کشورمان در طراحی کیتهای جام جهانی نبرده و مدعی شده اصلاً قراردادی با ایران ندارد. آیا دوباره راه برندهای سفارشی و درجه ۲ به فوتبال ایران باز می شود؟
314979 569 - حضور ایران در جام جهانی 2018 با لباس های تقلبی آدیداس !

علی علیزاده – تحریریه پارسینه/ رفته رفته به آغاز سال جدید میلادی نزدیک می شویم. سال ۲۰۱۸ میلادی آبستن حوادث زیادی برای ایران و ایرانی در عرصه سیاست، اقتصاد، تحولات اجتماعی و البته ورزشی خواهد بود. شاید مهمترین اتفاق ورزشی سال آینده میلادی حضور تیم ملی فوتبال ایران به عنوان نماینده برتر قاره کهن در ورزش فوتبال، در جام جهانی روسیه و آنهم برای پنجمین بار باشد.

نحوه و مسیر دریافت مجوز حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه به سر مربیگری کارلوس کیروش هم دارای امتیازات و نتایج غرور انگیزی بود که برای اولین بار در تاریخچه فوتبال ایران و آنهم در ابعاد ملی رقم خورده است. اما در این میان نباید از حواشی گاه جدی و گاه مضحک پیرامون تیم ملی فوتبال در این چند سال گذشته، هم به راحتی عبور کرد. برخی از این حواشی همچون زخمی است که اگر اساسی در پی رفع التهاب و درمان آن نباشیم، نه فقط نقطه جراحت ملتهب تر خواهد شد، بلکه به شکل خطرناکی دامن و بدنه فوتبال و آبروی ملت و کشور را به یکباره تحت تأثیر خود قرار داده و بر باد می دهد!

ماجرای قراردادهای اسپانسر تیم ملی فوتبال بزرگسالان کشورمان از جام جهانی گذشته تا کنون و تنوع در حضور انواع و اقسام اسامی درخشان و نام نا آشنا در این حوزه و لج بازی های سرمربی تیم ملی در عدم استفاده از برند ایتالیایی، شایعه کیفیتهای بسیار نازل و چه و چه همگی تا این اواخر با آمدن نام پر طمطراق «آدیداس» به باد فراموشی سپرده شد تا زمانی که دوباره زمزمه تقلبی بودن لباسهای زیر پله ای ایرانی با برند آدیداس و مقایسه تصویری این پیراهنها با پیراهن تیم ملی ژاپن، شائبه غیر واقعی بودن قرارداد این کمپانی بزرگ و مطرح با فدراسیون فوتبال کشورمان بر سر زبانها انداخت!

عدم شفافیت و تنویر افکار عمومی از سوی فدراسیون فوتبال و متولیان امر در زمینه نحوه عقد و جزئیات قرارداد با آدیداس، به حدی رسید که گمانه زنی ها را به حد خطرناکی سوق داد و با فاجعه ملی و آبرو ریزی جهانی در آمیخت تا حدی که بسیاری از علاقمندان و دلسوزان فوتبال مدعی شده بودند تیم ملی ایران نه تنها پولی از محل تبلیغ این برند جهانی دریافت نمی کند، بلکه به دریافت لباس با کیفیت عالی و پُز دادن با این برند اکتفا کرده است!

314978 276 - حضور ایران در جام جهانی 2018 با لباس های تقلبی آدیداس !

بازار داغ شایعات شاید از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل تیم ملی کره جنوبی وارد فاز جدید شد. تیم ملی در این مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ با پیراهن های آدیداسی به میدان رفت که کیفتش در حدی بسیار پایین بود و هم طراحی بسیار ساده ای داشت!

از همین جا انتقادات نسبت به این کیفیت و طرح لباسها از سوی مردم به اوج خود رسید. کاربران تصویری از پیراهن تیم ملی ژاپن را منتشر کردند که سال هاست با آدیداس همکاری می کند. منتقدان مدعی شدند بدون اینکه پیراهن ژاپنی ها را لمس کنید تنها از ظاهر و رنگ ها مشخص است که پیراهن تیم ملی ژاپن از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به پیراهن تیم ما برخوردار است.

حکایتی که درباره دیگر تیم های آدیداس پوش در مقایسه با تیم ملی کشورمان نیز وجود دارد. چطور می شود آلمان، اسپانیا، بلژیک، آرژانتین و بسیاری دیگر از تیم های مطرح ملی دنیا از پیراهن های آدیداس استفاده کنند اما ۱۸۰ درجه متفاوت با آدیداسی که تیم ملی ایران به تن می کند. چطور می شود برای برخی تیم های ملی طراحی و کیفیت درجه یک محصولات آدیداس در نظر گرفته می شود و پیراهن درجه ۳ این کمپانی به تیم ملی ایران تعلق می گیرد؟

314986 106 - حضور ایران در جام جهانی 2018 با لباس های تقلبی آدیداس !

چگونه ایتالیا با از دست دادن جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مبلغ نجومی ۱میلیارد دلاری پوما را از دست داد!

فرانکو کارارو رئیس سابق کمیته ملی المپیک در تازه ترین اظهار نظر خود طی مصاحبه ای با پایگاه اینترنتی بلومبرگ مدعی شد ضرر  اقتصادی غیبت تیم ملی فوتبال ایتالیا در جام جهانی از سوی اسپانسرش «پوما» دست کم یک میلیارد دلار معادل ۸۹۰ میلیون یورو است.

حال اینکه چگونه است مبلغ سرسام آور یک میلیارد دلاری در صورت حضور ایتالیا در جام جهانی از سوی پوما به اعضای این تیم و فدراسیون فوتبال ایتالیا تعلق می گرفت اما از سوی دیگر این کمپانی آلمانی برای حضور قدرتمندانه تیم ملی فوتبال ایران با برچسب خوش رنگ آدیداس در رقابتهای مقدماتی این همایش جهانی و خبر ساز دنیای فوتبال هیچگونه تشویق و هدیه ای در نظر گرفته نشد؟

314980 326 - حضور ایران در جام جهانی 2018 با لباس های تقلبی آدیداس !

خبری از معرفی تیم ملی فوتبال ایران در کیت آدیداس جام جهانی ۲۰۱۸ نیست!

در هر صورت در چند روز اخیر تیم‌های ملی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ به رونمایی از کیت طراحی شده‌شان می‌پردازند و در این میان تیم‌هایی که با شرکت تولیدی آدیداس قرارداد دارند زودتر از سایرین اقدام به رونمایی و انتشار تصاویر کیت‌هایشان کرده‌اند.

در این میان حتی تیم سوئد که باید در مرحله پلی‌آف مقابل ایتالیا به میدان برود و صعودش به جام جهانی قطعی نشده است هم از کیت خودش در جام جهانی رونمایی کرده است. اما شومبختانه با وجود ادعای مسئولان فدارسیون فوتبال کشورمان مبنی بر قرارداد با کمپانی آدیداس،‌ هیچ خبری از طراحی لباس برای جام جهانی وجود ندارد و با توجه به اینکه آدیداس زودتر از سایر تولیدی‌ها کار طراحی و رونمایی از لباس‌های جام جهانی را آغاز کرده، اسمی از ایران در این طراحی ها وجود ندارد، گویی برای آدیداس هیچ نقطه جذابی بابت استفاده تیم ایران از این برند وجود ندارد!

از ادعای دروغ قرارداد با آدیداس تا تحقیر ایران توسط آدیداس!

تیر ماه سال جاری فدراسیون فوتبال کشورمان مدعی شد با شرکت آدیداس به توافق نهایی رسید و پیش قرارداد هم بین طرفین امضا شد. در جزئیات این خبر آمده : فدراسیون فوتبال برای عقد قرارداد اسپانسرینگ پوشاک تیم‌های ملی با شرکت تولیدی البسه ورزشی آلمانی آدیداس به توافق نهایی رسید و پیش قرارداد هم بین طرفین مبادله و امضا شده است.

در همین دوره خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه در گزارشی رسمی به نقل از وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال مدعی شد که فدراسیون فوتبال بعد از قطعی شدن صعود به جام جهانی شرایط جدید همکاری در جهت گرفتن امتیازهای بیشتر به شرکت آلمانی ارائه کرده است. سپس خبری منتشر شد که نشان می داد در تابستان گذشته وکلای حقوقی آدیداس و فدراسیون فوتبال تمام جوانب مربوط به این قرارداد را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند و پس از رسیدن به یک توافق کلی، اسناد و مدارکی مربوط به پیش قرارداد بین طرفین مبادله شده و به امضا رسیده است.

قرارداد فدراسیون فوتبال و آدیداس قرار بود تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعتبار داشته باشد و بر اساس آن تمامی تیم‌های ملی فوتبال ایران در رده‌های سنی مختلف آقایان و بانوان از لباس‌های برند آدیداس استفاده خواهند کرد.

اما تا لحظه انتشار این خبر، هیچ روایتی در رابطه با تصدیق و تأیید رسمی این ادعاها منتشر نشده و قطعاً نشان از عدم وجود چنین قرارداد رسمی است، چرا که تیم ملی نوجوانان و جوانان ایران در بازی های اخیر از برندهای متفاوت و نام نا آشنا در دنیای فوتبال مدرن امروز استفاده کرده اند!

314982 909 - حضور ایران در جام جهانی 2018 با لباس های تقلبی آدیداس !

بلومبرگ از عدم قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با کمپانی آدیداس خبر دادپایگاه خبری – اقتصادی بلومبرگ روز گذشته در گزارشی به تحلیل عملکرد سه کمپانی عظیم تولید البسه ورزشی آدیداس، نایکی و پوما در جام جهانی فوتبال و تیمهایی که توانسته اند تحت حمایت میلیارد دلاری خود قرار دهند پرداخت و از رقابت تنگاتنگ آدیداس و نایکی در تحت پوشش قرار دادن تیمهای محبوب فوتبال جهان و نتیجه این تجارت پر رونق خبر داد.

بلومبرگ خبر داد کیتهای طراحی شده برای تیم ملی فوتبال کشورهای مختلف از سوی این سه کمپانی بزرگ تولید و رونمایی شده و نویسنده با تعجب از اینکه تیم ملی فوتبال ایران به عنوان اولین تیمهای حاضر در این رقابتها تکلیفش روشن بوده چرا بدون اسپانسر مانده و تأکید می کند در حالیکه این روزها تصاویر ملی پوشان فوتبال ایران در سایت فیفا با آرم آدیداس در زمین فوتبال به نمایش گذاشته می شود، اما مقامات آدیداس به این نشریه تأکید کرده اند هیچ قراردادی با فدراسیون فوتبال ایران ندارند!

پاسخ دهید