سامان قدوسی کیست؟

0
سامان قدوسی کیست؟
به این مطلب رای دهید

gfgf 300x169 - سامان قدوسی کیست؟

سامان قدوس متولد چهارشنبه ۱۲ آبان ماه سال ۱۳۷۲ است. بازیکنی با ۱۷۶ سانتی متر بلندی قامت و ۷۵ کیلو گرم وزن، این بازیکن 23 ساله از پدر و مادری ایرانی در سوئد متولد شده و درحال حاضر یکی از پدیده های فوتبال این کشور محسوب می شود.

سامان توانایی بازی در پست مهاجم مرکزی، پست مهاجم و وینگر چپ را دارد. در واقع کی روش روی پستی دست گذاشته که نفرات کارسازی مانند مهدی طارمی، سردار آزمون، رضا قوچان نژاد، وحید امیری، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه در آن به میدان می روند. با این حال آینده نگری خاصی در این تصمیم به چشم می آید چراکه جام جهانی 2018 آخرین فرصت شجاعی و دژاگه برای همراهی تیم ملی ایران است و کی روش قصد دارد با دعوت از قدوس او را به آلترناتیوی مناسب برای کاپیتان های تیمش تبدیل کند.

قدوس که سابقه بازی در تیم های لیمهامن، ترلبورگ و سریانسکا در رده های پایین فوتبال سوئد را دارد، فصل گذشته با 10 گل در 27 بازی برای اوسترسند یکی از پدیده های فوتبال اسکاندیناوی لقب گرفت و در تور ژانویه به تیم ملی این کشور دعوت شد. سامان در 2 بازی دوستانه مقابل ساحل عاج و اسلواکی یک گل برای زردها به ثمر رساند اما از آنجاییکه تاکنون در دیدارهای رسمی برای شاگردان یا نه اندرسن به میدان نرفته می تواند با تغییر تابعیت شانسش را برای حضور در ترکیب تیم ملی ایران در جام جهانی امتحان کند.

قدوس در لیگ امسال سوئد در 12 بازی 3 گل به ثمر رسانده است اما آمارش در جام حذفی خیره کننده است. او در هفت بازی جام حذفی 7 گل برای تیمش به ثمر رسانده است. قدوس در رقابت های یورولیگ سال 2016-17 مقابل گالاتاسرای عملکرد فوق العاده ای داشت و از همان بازی چشم های فوتبالدوستان سوئدی و البته سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران را خیره کرد.

به هر حال به نظر می رسد فصل تازه ای از حضور لژیونرهای 2 رگه در فوتبال ایران آغاز شده و سورپرایز جدید کی روش با نه گفتن به سرمربی تیم ملی سرزمین زلاتان ایبراهیموویچ پیراهن مقدس ایران را بر تن کرد.

⚽️سامان #قدوس بازیکن دوتابعیتی تیم ملی:

?خوشحالم که در #تیم_ملی ایران حضور دارم
?مقابل #سوریه کار سختی خواهیم داشت
?مشکلاتم برای حضور در تیم ملی درحال برطرف شدن است
?بابت روان فارسی حرف نزدن عذرخواهی می‌کنم

پاسخ دهید