طرز تهیه “ترشی فلفل مغزدار” اقدس

0
طرز تهیه “ترشی فلفل مغزدار” اقدس
1 (20%) 1 vote

در وبلاگ قبلاً شوری گل کلم و هویج، ترشی شانی انگور، ترشی لیته بادمجان تبریز، خیارشور خانگی را داشتیم. ترشی فلفل مغزدار، یک ترشی خیلی ساده و جدید است که بر خلاف بقیه ترشیجات میتواند در مقادیر بسیار کم هم تدارک دیده بشود. همینطور چهارفصله و در هر فصلی که خواستیم به آسانی می تونیم تهیه اش کنیم. طرز تهیه این ترشی بامزه و خوشمزه متعلق به همسایه قدیمیمون “اقدس خانم” می‌باشد.

اقدس خانوم کی هستند؟

“اقدس” خانم تنها خانمی هستند که علیرغم اینکه سنشون از من بزرگتره، بهشون میگم اقدس. دلیلش هم اینکه که طبق عادت قدیم، من یه جورایی در منزل اونا بزرگ شده ام و خیلی بازی کرده ام. بچه ها از زبون مادرشوهر اقدس خانم، به ایشون میگفتن اقدس. به همون دلیل منم بهشون میگفتم اقدس. بعدها هرچقدر هم اقدس خانوم بگم. باز واژه اقدس خانم، بیانگر احساسات من نیست و همون اقدس رو ترجیح میدم.

رسول آقا، همسر اقدس خانم، که آن زمان‌ها در کبریت سازی تبریز (کبریت کرخاناسی) کار می کردند، بهمن ماه که میشد کلی وسایل تزئینی میاوردند و خونه‌شون به مناسبت دهه فجر تزئین میشد. همه جا رنگی رنگی و شاد بود و هیچی برای یک بچه همسن من، به اندازه این مراسم که حتی نمیدونستم بابت چیه، نمیتونست زیبا، شاد و هیجان‌انگیز باشه. چیزی در مایه های کریسمس برای خارجی ها. خانه اقدس اینها بر خلاف خانه ما قوانین و مقررات زیادی نداشت. برای همین هر وقت مامان میخواست من رو بخوابونه یا موهام رو شونه بزنه و خرگوشی ببنده، من اعتراض میکردم و تهدیدشون می کردم که میرم دختر اقدس اینا میشم. رسول آقا هم محض خنده یادم داده بود، که بهشون بگم که کوپن هام رو بدن که برم دختر اونا بشم.

اقدس خانم 5 تا بچه داشتند. رباب و معصومه و خدابیامرز یعقوب با خواهر بزرگام (افسانه و پریسا) دوست بودند و من با دخترشون سمیه و گاهی هم با داود کوچولو. هر چقدر از عزیز بودن اقدس برای شما بگم باز هم کم گفتم. ایشون جز دوست داشتنی ترین و بانمک‌ترین خانومای روزگاره. کوچولو و گرد و سفیده و یک خال بسیار زیبا کنار گونه اش داره، مثل همه خانمهای ترک علاقه فراوانی به طلاجات داره، از طب سنتی هم اطلاعات خوبی دارند و در منزل به ایشون میگیم خانوم دکتر و گاهی ازشون درمان طب سنتی برای مشکلاتمون میخوایم. همینطور ایشون جزو مهمان نوازترین خانمهای تبریزه. هر وقت میام تبریز، حتما ایشون و دختراشون رو زیارت می کنم، حالا یا ما میریم خونه شون و یا اونا میان. کلی خوردنی میخوریم و حداقل نفری 5 الی 7 تا چایی میخوریم که خودش بسیار خاطره انگیزه و شبیه مهمونهای قدیمی ترک هاست که همش سماورشون میجوشه و چای میخورن.

در خصوص این ترشی این موارد را مد نظر داشته باشید:

1- مواد اندازه خاصی ندارد. بسته به تعداد فلفل ها تهیه می شود.

2-  می توانید مواد را نگینی خرد کنید و یا رنده کنید.

3- می توانید فلفل و هویج را خیلی کمی آبپز کنید و یا نکنید.

این ترشی توسط مامان گلم تهیه شده. ممنونم ازشون. ایشالا همیشه پاینده باشند و همینطور همه مادران عزیز و زحمتکش دنیا.

مواد لازم:

  • فلفل نیمه تند (از نوع گرد و قلنبه / هالوپینو): به میزان دلخواه
  • گوجه فرنگی: یک الی دو عدد
  • هویج: یک الی دو عدد
  • جعفری تازه خرد شده (در صورت تمایل): مقداری (ما استفاده نکردیم)
  • سیر: دو الی سه حبه
  • پودر نعنای خشک: به میزان لازم
  • پودر گل سرخ (در صورت تمایل): به میزان کم
  • نمک: به میزان لازم
  • سرکه: به میزان لازم

طرز تهیه:

1-  همانند تصویر، فلفل ها را با دسته، شسته و سرش را از مقطع به صورت نصفعه نیمه، برش می‌زنیم، تخمها را با چاقو به آرامی از فلفل خارج می کنیم. به صورتیکه بتوانیم داخل فلفل را با مواد پر کنیم، و سرش را مجدداً رویش قرار دهیم. فلفل را چند دقیقه داخل آب داغ، آبپز می کنیم. سپس می گذاریم آبش کاملاً خشک شده و فلفل خنک شود.

اگر فلفل کمی آبپز شود، فلفل حین رسیدن ترشی نرم تر می شود، اگر بخارپز نکنیم، فلفل حین رسیدن ترشی، کاملاً شق و رق است. بنابراین بایستی بسته به ذائقه شما تدارک دیده شود. ولی در هر صورت فلفل باید خشک و خنک باشد.

2-  هویج را پوست گرفته و نگینی خرد می کنیم. می توانیم به میزان خیلی کم آبپزش کنیم و بعد بگذاریم کاملا خنک شده و آبش کاملاً برود. اگر گرم باشد هم هویج له می شود و هم باعث کپک زدن ترشی می شود. (هویج را می توانیم رنده هم بکنیم).

3-  گوجه فرنگی را شسته و پوست کنده و نگینی خرد می کنیم. اگر گوجه فرنگی آب اضافی داشته باشد، آن را می گیریم.

4-  سیر را پوست کنده و نگینی خرد می کنیم. بهتر است تا حدودی حالت ورقه ای داشته باشد نه کاملاً نگینی.

5-  اکنون مواد را متشکل از هویج، گوجه فرنگی، سیر، پودر نعنای خشک، پودر گل محمدی در صورت تمایل، جعفری خرد شده به صورت ریز در صورت تمایل و نمک را درون کاسه ای ریخته و هم میزنیم و در کناری قرار می دهیم.

20140929 084343 - طرز تهیه "ترشی فلفل مغزدار" اقدس

6- اکنون مواد را با قاشق چایخوری، درون فلفل پر می کنیم.

20141005 133635 - طرز تهیه "ترشی فلفل مغزدار" اقدس

به شکل زیر:

20140929 090740 - طرز تهیه "ترشی فلفل مغزدار" اقدس

7- سپس فلفل ها را درون شیشه می چینیم، رویش را مخلوط سرکه که به آن اندکی نمک افزوده‌ایم میریزیم و درب آن را کاملا می بندیم تا هیچ هوایی به داخل آن نفوذ نکند. میزان نمک نباید زیاد باشد تا ترشی شور نشود.

20141005 133427 - طرز تهیه "ترشی فلفل مغزدار" اقدس

8-  ظرف ترشی به مدت 15 روز در خارج از یخچال و در سایه قرار بگیرد تا برسد. بعد رسیدن ترشی آن را درون یخچال قرار می دهیم.

9-  نوش جانتان.

نکات:

1-  همه مواد باید خشک و خنک باشد تا مواد له نشده و احیاناً کپک نزند.

2-  درب ترشی کاملاً سفت بسته شود تا هیچ هوایی به داخل ترشی نفوذ نکرده که ترشی وا نرود و کپک نزند.

3-  به سایر نکات در طول متن اشاره شد.

پاسخ دهید