عمل بینی با لیز چیست؟ (+عکس)

0
عمل بینی با لیز چیست؟ (+عکس)
به این مطلب رای دهید

“دکتر خوشبخت  کاربرد لیزر در جراحی بینی را کاملاً رد می‌کنند”

در بسیاری از سایت‌های زیبایی تبلیغات بی‌شماری درباره عمل جراحی بینی با لیزر انجام می‌شود حال آنکه در واقعیت لیزر بینی تغییر زیادی در ظاهر بینی ایجاد نمی‌کند و در واقع نمی‌تواند جایگزین جراحی باشد. عمل بینی با لیزر معنا ندارد. از لیزر  تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود.  یکی از نکات بسیار جالب که در جراحی بینی با لیزر مطرح می‌شود این است که خونریزی بعد از عمل کم است یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نمی‌شود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک عمل بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بینی را اصلاح کند. جراحی بینی با لیزر فریبی بیش نیست. لیزر یک ابزار برنده و تخریب کننده است و ما متخصصین صرفاً برای کوچک کردن شاخک‌های بزرگ بینی در داخل بینی یا جوانسازی پوست بینی در خارج آن از لیزر استفاده می‌کنیم. باید توجه داشت که در عمل زیبایی به هر حال باید استخوان را شکست و غضروف‌ها را برداشت، تا بینی شکل مناسبی متناسب با چهره بیمار و اهداف جراحی پیدا کند پس جراحی با لیزر در علم جراحی بینی هیچ معنایی ندارد.

کاربرد لیزر در جراحی بینی


جراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می‌شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است. در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، عمل بینی با لیزر مناسب نیست و کاربردی ندارد .

لیزر بینی برای درمان مشکلات پوستی برای چه کسانی مناسب است؟


این عمل برای همه مناسب نیست. افراد دارای مشکل لخته شدن خون، مبتلایان به دیابت (وابسته به انسولین) یا اشخاصی که به تازگی حمام آفتاب گرفته یا پوست را برنزه کرده‌اند، متقاضی مناسبی لیزر بینی به شمار نمی‌روند. علاوه بر عامل‌های فوق، نوع پوست نیز نقش مهمی در میزان تاثیرگذاری عمل زیبایی بینی دارد. معاینه فیزیکی و بررسی‌های آزمایشگاهی برای انتخاب این روش درمانی ضروری است. با استفاده از این بررسی‌ها می‌توان مطمئن شد این روش درمانی برای فرد بیمار عوارض عمل بینی خاصی را به همراه ندارد.

جراحی بینی با لیزر روشی مناسب برای افرادی است که بینی‌شان به دلیل ابتلا به عارضه‌هایی چون سرطان یا قربانی تصادف شدید شدن تغییر شکل داده یا بدشکل شده است. درهر حال همه متقاضی مناسب این عمل محسوب نمی‌شوند و این جراحی شرایطی دارد که برای اطمینان از ایمن بودن عمل باید رعایت شود. شرایط ضروری مناسب بودن عمل به شرح زیر است:

  • عدم وجود اختلال‌های لخته خون
  • مناسب نبودن برای بیماران مبتلا به دیابت وابسته به انسولین
  • به تازگی برنزه نکردن پوست
  • مناسب بودن نوع پوست
  • پشت سر گذاشتن سن جهش رشد
  • پایداری و سلامت روانی

جراح متخصص زیبایی بینی مناسب بودن نوع پوست را در جلسه مشاوره اولیه بررسی می‌کند.

از لیزر چگونه استفاده می شود؟


jlaser1 - عمل بینی با لیز چیست؟ (+عکس)

لیزر CO2 برای از بین بردن پوست ضخیم و کک مک بینی روی بینی در رینوپلاستی بدون جراحی استفاده می‌شود. (تاکید می‌کنیم که فقط برای درمان کلفت شدن پوست روی بینی و نه جراحی زیبایی بینی). در حین درمان با لیزر سوزشی خفیف در سطح پوست احساسا می‌شود که غالبا با بی حسی موشعی قابل پیشگیری است

همانطور که گفته شد از لیزر برای درمان مشکلات پوستی روی بینی استفاده می‌شود. لیزر با از بین بردن لایه سطحی و آسیب‌دیده پوست ،کلاژن‌سازی را تقویت کرده و باعث رفع کک و مک و قرمزی روی سطح بینی می‌شود.

بعد از درمان رینوفیما با لیزر


مراقبت‌های لازم پس از عمل جراحی بینی با لیزر مشابه مراقبت‌هایی است که در حالت ایجاد سوختگی شدید به خاطر نور خورشید توصیه می‌شود. در این حالت لازم است فرد پوست خود را با شوینده‌های ملایم شسته و سپس خشک کند. در این نوع عمل درد در سطح حداقل و بهبود بیمار سریع است.

هزینه لیزر برای درمان مشکلات پوست بینی


یکی دیگر از ملاحظات با اهمیت جراحی زیبایی بینی با لیزر (عمل زیبایی بینی بدون جراحی) هزینه درمان آن است. در این حالت بسیاری از شرکت‌های خدمات درمانی هزینه‌های استفاده از این روش درمانی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند و به همین خاطر بیمار باید قبل از عمل جراحی از این موضوع مطمئن شود.
عمل جراحی بینی با لیزر یک روش غیر جراحی برای درمان برخی از انواع مشکلات بینی است. این درمان برای برخی از مشکلات مانند رفع بینی گوشتی استفاده ندارد و در واقع همه‌ی تغییراتی که در جراحی رینوپلاستی می‌توانستید به وجود بیاورید مانند اصلاح انحراف بینی در نتیجه عمل بینی گوشتی با لیزر وجود ندارد. عمل زیبایی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می‌گیرد و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد. این روش در اکثر مواقع برای نازک کردن پوست ضخیم یا کوچک کردن سر پهن بینی استفاده می‌شود. این روش یک راهکار درمانی مناسب برای پوست‌های ضخیم و پوست‌هایی است که به خاطر آکنه قرمز شده‌اند. در این موارد، جراحی بینی با لیزر می‌تواند در اغلب مواقع بهبود زیادی را در ظاهر بیمار با حداقل درد و دوره درمان بسیار سریع ایجاد کند. استفاده از عمل جراحی لیزر بینی در جراحی  بینی بسیار آسان سریع، ارزان ومقرون به صرفه است.

پاسخ دهید