لیست مهمترین خوراکی های دوران بارداری +جدول غذایی

0
لیست مهمترین خوراکی های دوران بارداری +جدول غذایی
به این مطلب رای دهید
آیا خوردن عسل در بارداری مضر است؟٬ ادویه های ممنوع در دوران بارداری٬ ارضا شدن در سه ماهه اول بارداری٬ ارضا شدن زن در سه ماه اول بارداری٬ افزایش هوش جنین در بارداری٬ برای باهوش شدن جنین چه بخوریم٬ برای باهوش شدن جنین در دوران بارداری٬ برای هوش جنین چه بخوریم٬ پسر دار شدن در حاملگی٬ پوزیشن نزدیکی در بارداری٬ تاثیر کندر بر جنین٬ تغذیه در دوران بارداری هفته به هفته٬ تغذیه دوران بارداری برای زیبایی فرزند٬ تغذیه ماه اول بارداری برای پسر شدن٬ تغذیه ماه اول بارداری برای دختر شدن٬ تغذیه ماه اول بارداری برای دختردارشدن٬ جنین باهوش و زیبا٬ جنین نابغه٬ چگونه جنینی باهوش داشته باشیم٬ چه چیزی جنین را زیبا میکند٬ چه غذاهایی برای بارداری مفید است٬ خوردنی های دوران بارداری برای زیبایی بچه٬ دانستنیهای ماه اول بارداری٬ در سه ماه اول بارداری چی نخوریم٬ دعا برای باهوش شدن فرزند٬ راههای پسر شدن جنین بعد از بارداری٬ روشهای نزدیکی در دوران بارداری٬ ریختن منی در دوران بارداری٬ سایت هوش جنین٬ سه ماه اول بارداری چی بخوریم٬ سه ماه اول باردای٬ سه ماهه اول بارداری چند هفته است٬ علائم بارداری پسر در ماه اول٬ علائم ماه اول بارداری٬ غذاهای باهوش کننده جنین٬ غذاهای ممنوعه در دوران بارداری٬ کتاب تقویت هوش جنین٬ گیاهان ممنوعه در دوران بارداری٬ ماه اول بارداری ریحانه بهشتی٬ ماه اول بارداری نی نی سایت٬ ماهی قزل الا برای زنان باردار٬ مواد غذایی برای باهوش شدن جنین٬ مواد غذایی برای زیبا شدن جنین٬ میوه های ممنوعه در دوران بارداری٬ نزدیکی در دوران بارداری از نظر اسلام٬ نزدیکی در ماه اول بارداری٬ نزدیکی در هفته چهارم بارداری
JamNewsImage01085850 - لیست مهمترین خوراکی های دوران بارداری +جدول غذایی
به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، خوردن اسید فولیک در دوران بارداری بسیار مهم است. استفاده از ویتامین های مخصوص دوران بارداری با ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک قبل و در دوران بارداری توصیه می شود چرا که برای پیشگیری از نقص تولد در سیستم عصبی (مغز و نخاع) هنگام تولد پیشگیری می کند.

فولیک اسید چیست؟
نوعی از ویتامین B است که فولات نامیده می شود. فولات نقش مهمی در ساخت سلول های قرمز خونی داردو و به کودک شما در رشد سیستم عصبی ، مغز و نخاع کمک فراوانی می کند. فولات بطور طبیعی در گیاهان با رنگ سبز تیره و سبزیجات و مرکبات یافت می شود.

 

چه موقع باید شروع به مصرف اسید فولیک کنم؟
نقائص تولد در ۳ الی ۴ هفته اول بارداری رخ می دهد. بنابراین خوردن اسید فولیک قبل از بارداری توصیه می شود.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که شما حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف اسید فولیک را شروع و به صورت روزانه ادامه دهید تا بارداری شوید. همچنین این سازمان ادامه می دهد که هر خانمی که در سن باردار شدن می باشد بهتر است روزانه اسید فولیک مصرف کند پس شما می توانید حتی مصرف آن را زودتر شروع کنید.

پس اگر از مکمل های ویژه بارداری استفاده می کنید مطمئن باشید که به میزان کافی دارای اسید فولیک مورد نیاز باشد.

 

در دوران بارداری چقدر باید اسید فولیک مصرف شود؟
پزشکان توصیه می کنند زنان باردار روزانه ۴۰۰ میکرو گرم فولیک اسید در طول روز مصرف کنند. اگر از مولتی ویتامین استفاده می کنید چک کنید حتما این مقدار را داشته باشد.

مقدار اسید فولیک توصیه شده در دوره های مختلف بارداری:
میزان اسید فولیک لازم هنگام اقدام به بارداری: ۴۰۰ میکروگرم در روز
میزان اسید فولیک لازم در سه ماهه اول بارداری: ۴۰۰ میکروگرم در روز
میزان اسید فولیک لازم از ماه چهارم تا ماه نهم: ۶۰۰ میکروگرم در روز
میزان اسید فولیک لازم در زمان شیر دهی: ۵۰۰ میکروگرم در روز

فواید اسید فولیک در دوران بارداری چیست؟
بدون استفاده از اسید فولیک در دوران بارداری کافی ممکن است لوله عصبی کودک شما به درستی بسته نشود و کودک شما دچار نقص های مربوط به بسته نشدن آن شود مانند:

اسپینال بیفیدا: نقص تکامل در نخاع یا مهره ها
آننسفالی: نقص تکامل در قسمت های اصلی مغز

کودکان با آننسفالی معمولا زیاد زنده نمی مانند و کودکان با مشکل اسپاینال بیفیدا ممکن است دچار ناتوانی دائمی شوند. با مصرف به میزان اسید فولیک می توان جلوی این ناهنجاری ها را گرفت.

 

حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف اسید فولیک را شروع و به صورت روزانه ادامه دهید

مصرف اسید فولیک قبل از بارداری و در حین آن همچنین می تواند از کودک شما در مقابل مشکلات زیر حمایت کند:

شکاف لب و کام
تولد نارس
وزن کم هنگام تولد
سقط جنین
رشد ناقص در رحم

 

اسید فولیک همچنین برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری پیشنهاد شده است:
عوارض بارداری (در یکی از گزارشات نشان داده شد که در خانمهایی که مکمل اسید فولیک در طول سه ماهه دوم استفاده کرده اند خطر ابتلا به پره اکلامپسی کاهش یافته است)
بیماری های قلبی
سکته مغزی
برخی از انواع سرطان ها
بیماری آلزایمر
منابع اسید فولیک

مواد غذایی که می توانند به شما در دریافت میزان کافی اسید فولیک کمک کنند عبارتند از:
غلات صبحانه غنی شده ۱۰۰ % ، ۳/۴ فنجان: ۴۰۰ میکروگرم
کبد گوشت گاو، پخته شده، همراه با سیب زمینی، ۳ اونس: ۲۱۵ میکروگرم
عدس، دانه های بالغ، پخته شده، آب پز، ۱/۲ فنجان: ۱۷۹ میکروگرم
اسفناج، یخ زده، پخته شده، آب پز، ۱/۲ فنجان: ۱۱۵ میکروگرم
نودل تخم مرغ، غنی شده، پخته شده، ۱/۲ فنجان: ۱۱۰ میکروگرم
غلات صبحانه، غنی شده با ۲۵٪ ، ۳/۴ فنجان: ۱۰۰ میکروگرم
لوبیا سبز شمالی، آب پز، ۱/۲ فنجان: ۹۰ میکروگرم

پاسخ دهید