چطوری سقط جنین کنم؟ آموزش سقط جنین در خانه

1
چطوری سقط جنین کنم؟ آموزش سقط جنین در خانه
4.4 (88%) 5 votes

بارداری وحاملگی  یکی از بهترین اتفاقات در زندگی یک زوج است اما فقط هنگامی که آنها امادگی آن را داشته باشند . دلایل زیادی وجود دارد که یک زوج برای بارداری تصادفی تصمیم به سقط جنین خود میگیرند که البته این یک جرم است . با این حال، اگر شما در نهایت تصمیم به سقط جنین گرفته اید، میتوانید درخانه وبدون استفاده از روشهای سقط جنین دارویی و جراحی انجام دهید.

روشهای بی خطر سقط جنین

۱-میوه پاپایا :این میوه گلابی شکل است وبه اسم عنبه هندی معروف است وسرشار از ویتامین های E ، C و E ، اسید فولیک میباشد .خوردن پاره ای از عنبه هندی حتی کال ان میتواند سبب القای سقط جنین شود . زیرا سرشار از اکسی توسین وپروستاگلاندین است که سبب تقویت انقباض رحمی میشود.

۲-دارچین: یک ادویه محرک رحمی است وبدنبال ان ممکن است موجب سقط جنین شود.

۳-زرشک :مصرف روزانه ۱۰گرم زرشک باعث سقط جنین میشود.

۴-ورزش: پزشکان همیشه توصیه به منع انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزش های سنگین مانند وزنه برداری، یا طناب زنی ،برای زنان باردار میکنند.

۵-طب سوزنی

۶-دوش ابگرم

خطرات سقط جنین وعوارض سقط جنین :

سقط جنین به معنای پایان یافتن بارداری واز دست دادن جنین تا هفته ۲۰بارداری به هر علتی میباشد .در سقط جنین ناخواسته به طور طبیعی محصولات بارداری ازبین میرود ولی در سقط جنین عمدی به کمک روشهای دارویی وجراحی باعث ختم بارداری میشود.

از جمله عوارض سقط جنین میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

۱-مرگ مادر: دراثر خون ریزی، عفونت، آمبولی، بیهوشی و حاملگی خارج رحم اشاره  کرد

۲-کنسر پستان: با سقط  خطر کنسرپستان تقریبا دو برابر می شود.

۳-کنسرسرویکس وتخمدان:افزایش خطررحم وتخمداندرزنانی که سقط انجام داده اندبیشتر گزارش شده است.

۴-جفت سرراهی:خطر جفت سرراهی دربارداریهای بعدی ۱۰برابربیشترمیشود.

۵-رحم سوراخ شده: خطر سوراخ شدن رحم در۳درصدزنانی که سقط میکنند وجود دارد.

۶-پاره شدن دهانه رحم:اسیب دهانه رحم بیشتر در سقط جنین به روش جراحی کورتاژرخ میدهد.

۷-حاملگی خارج رحم :بزرگترین خطر سقط جنین افزایش احتمال حاملگی خارج رحمی یا EPمیباشد.

۸-عفونتهای لگنی :افزایش خطر عفونت لگنی و نازایی در سقط جنین بیشتراست.

علت های سقط جنین :

بیماریهای عفونی مادر  مثل سرخجه وسایتو مگالو ویروس(ویروس گربه)وعفونت های مقاربتی وسرطان ،بیماریهای کلیوی،سل،بالا بودن فشار خون میتواند منجربه سقط جنین شود.

بیماریهای غددترشحی: بیماری هایی نظیر کم کاری تیروئید ، دیابت قندی می تواند منجر به سقط جنین شود.
مصرف دارو : مصرف سیگار ، الکل ، قلیان ،داروهای ضد بارداری و سموم محیطی نظیر سرب ، آرسنیک در مادر می تواند منجر به سقط جنین شود.
ناسازگاری خونی بین مادر و جنین :از لحاظ ژنتیک یک عامل خارجی برای مادر است و بدن مادر بر علیه آن آنتی بادی ساخته و جنین را دفع می نماید.

ناهنجاری های شکلی رحمی: رحم دو شاخ یا تک شاخ و یا انواع ناهنجاری های شکلی رحم مانند فیبروم می تواند منجر به سقط جنین شود .
نارسایی دهانه رحم: باز بودن بیش از حد دهانه رحم به دلیل مادرزادی یا کشش بیش از حد در باز کردن آن در هنگام سقط یا زایمان قبلی منجر به نارسایی و ضعف دهانه رحم شده و می تواند ایجاد سقط خود به خودی نماید.که دراین موارد باید حتما مادر عمل سرکلاژ را انجام دهد .

سن بالای مادر:خطر سقط جنین در زنان باردار زیر ۲۰ سال و بالای ۴۰ سال بیشتر است . میزان بروز سقط با حامله شدن خانمها در عرض سه ماه پس از زایمان اول افزایش می یابد

گفتگو ها۱ دیدگاه

پاسخ دهید