چطور بهترین لوازم آرایش را انتخاب کنیم؟

0
چطور بهترین لوازم آرایش را انتخاب کنیم؟
به این مطلب رای دهید

804873220 - چطور بهترین لوازم آرایش را انتخاب کنیم؟

لوازم آرایش را چطور انتخاب می کنید؟ برای خرید ست لوازم آرایش به چه نکاتی توجه می کنید؟ لیست لوازم آرایش شما شامل چه اقلامی است؟
ا مدتها بعد از عروسی تان، شما ستاره بی چون و چرای همه مجالس هستید و باید به فکر آراستگی ظاهرتان باشید. پس مهم است چه لوازم آرایشی بخرید و چگونه از آنها استفاده کنید. اما در خرید لوازم آرایش عروسی چه نکاتی را باید درنظر گرفت؟

ریمل
ریمل مشکی پرطرفدارترین رنگ ریمیل در ایران است اما اگر تنوع رنگی را دوست داشته باشید، رنگ قهوه ای، سبز و آبی تیره آن نیز وجود دارد. موقع خرید ریمل فرچه و مایع درون آن را ببینید. ریملی انتخاب کنید که فرجه انحنادار داشته باشد تا تعداد بیشتری از مژه ها را پوشش دهد. ریملها دو نوع ساده و ضد آب دارند. با اینکه ریمل ضد آب بهتر روی مژه ها می ماند و نمی ریزد اما شستن آن سخت تر است و ممکن است باعث کنده شدن مژه ها شود.اگر خیلی اهل آرایش کردن نیستید، بهتر است ریملتان را در یخچال نگهداری کنید تا زود خشک نشود. ریملها بر اساس ویژگیهایشان به حجم دهنده ، بلند کننده و خرده مژه دار تقسیم می شوند. افرادی که دارای مژه های کوتاهی هستند بهتر است از ریمل های بلند کننده مژه استفاده کنند و افرادی که دارای مژه های ضعیفی هستند ، بهتر است از ریمل های استفاده کنند که دارای خرده مژه هستند و افرادی که دارای مژه های کم رنگی هستند بهتر است از ریمل های حجم دهنده استفاده کنند. اگر چشمان حساسی دارید یا از لنزهای طبی استفاده می کنید، بهتر است ریملهای ضد حساسیت استفاده کنید. ریمل‌هایی که دارای دوسر هستند برای اینکه چشمان شما حالتی زیباتر به خود بگیرد استفاده می‌شود .یک سر این ریمل‌ها مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت کننده مژه ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم تقویت کننده و سر دیگر حاوی مایع ریمل است.

رژلب
بیشتر خانمها رژلبی را ترجیح می دهند که ماندگاری بالایی داشته باشد و با خوردن یا آشامیدن پاک نشود؛ اما بد نیست بدانید مواد آرایشی که دارای ماندگاری طولانی تری روی پوست هستند، حاوی درصد بالایی سرب هستند، زیرا این فلز تاثیر زیادی در باقی ماندن پارافین و رنگ‌های آرایشی روی پوست دارد. برای اینکه بفهمید رژلبی که قصد خرید آن را دارید حاوی سرب است یا نه، می توانید از آزمایش بسیار ساده ای استفاده کنید. مقداری از رژ لبتان را روی دستتان بمالید. با یک انگشتر طلا روی آن را خراش دهید. اگر رنگ آن به مشکی تغییر یافت، مطمئن باشید که آن محصول دارای درصد بالایی از سرب است. برای انتخاب رنگ رژلب دستتان کاملا باز است. چون اکثر برندها طیف گسترده ای از رنگها را ارائه می کنند. برای انتخاب رنگ رژ، به رنگ پوستتان توجه کنید. بهتر است دو یا سه رنگ رژ بخرید که به تناوب از آنها استفاده کنید.

کرم پودر و پنکک
پوست پایه آرایش است. اگر پوستتان خوب باشد، آرایشتان جلوه بهتری خواهد داشت، بنابراین در انتخاب آن دقت کنید. رنگ پوستتان را درنظر بگیرید و کرم پودر یا پنکک که یک درجه روشنتر یا تیره تر از پوستت خودتان باشد انتخاب کنید. اگر پوستتان چرب است یا جوش دارد کرم و پنککی انتخاب کنید کهفاقد چربی باشد. لوازم آرایشی که بر پایه مواد گیاهی ساخته شده اند، معمولا برای پوست مناسب تر هستند؛ اما به طور کلی هیچ قانونی برای انتخاب از میان برندهای مختلف وجود ندارد، جز سازگاری با پوست شما. البته روی بعضی برندها توافق نظر بیشتری وجود دارد.

از کجا بخریم؟
انتخاب محل خرید، قبل از همه چیز به میزان هزینه ای که قصد دارید بپردازید، بستگی دارید. . بهتر است برای خرید لوازم آرایش جاهایی را انتخاب کنید که معتبر باشند و فروش زیادی داشته باشند تا مطمئن باشید که محصولاتشان مانده و کهنه نیست. موقع خرید هم آنچه باید به آن توجه کنید، تاریخ مصرف ذکر شده روی جعبه لوازم آرایشی است. محصولات معتبر حتما دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا هستند . البته در بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی آمریکایی این مساله مقداری متفاوت است و تاریخ تولید و انقضا محصول بر روی پک های محصول درج شده است. موقع خرید لوازم آرایشی حواستان باشد، ذوق زده نشوید و هر چیزی که فروشنده جلویتان گذاشت، نخرید. اگر مشتری برند خاصی هستید و تا به حال از محصولاتش راضی بوده اید، روی پوستتان ریسک نکنید و همان را بخرید. لازم نیست همه انواع و اقسام لوازم را بخرید بلکه فقط چیزهایی را بخرید که برایتان بیشتر استفاده دارند. همچنین اصلا لزومی ندارد همه لوازم را از یک برند انتخاب کنید، از هر برند بهترین محصولش را بخرید. در این مورد می توانید با دوستانتان مشورت کنید یا از خود فروشنده راهنمایی بخواهید.

 

 

پاسخ دهید