چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟ (۲۰۱۸)

0
چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟ (۲۰۱۸)
4.3 (86.67%) 3 votes

استعداد چاقی ندارم٬ برای افزایش اشتها چه بخوریم٬ برای چاقی چه بخوریم٬ بهترین شربت اشتها آور٬ بهترین نوع شیرخشک برای چاقی صورت٬ ترکیبات قرص چاقی فرشته٬ چاق شدن سریع صورت٬ چاقی بدن٬ چاقی صورت با داروی گیاهی٬ چاقی صورت در یک هفته٬ چکار کنم فقط صورتم چاق بشهسیپروهپتادین برای چاقی٬ چگونه از صورت چاق شویم٬ چگونه اشتها را زیاد کنیم٬ چگونه با شیر خشک چاق شویم٬ چگونه در یک هفته چاق شویم٬ چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم٬ چگونه گونه داشته باشیم٬ چه بخوریم تا صورتمان چاق شود٬ چه قرصی بخورم چاق بشم٬ چه قرصی برای چاقی خوب است٬ چه قرصی برای چاقی صورت خوبه٬ چی بخورم چاق بشم٬ چی بخورم چاق بشم زودچه قرصی بخورم چاق بشم٬ چی بخورم صورتم زود چاق بشه٬ چی بخورم صورتم زود چاق بشهداروی افزایش اشتها٬ چی بخورم که زود چاق بشم٬ چی بخوریم صورتمان چاق شود٬ چیکار کنم زودی چاق بشم٬ داروی گیاهی افزایش اشتها٬ راه های افزایش اشتها٬ راه های افزایش وزن سریعچی بخوریم صورتمان چاق شود٬ سیپروهپتادین برای چاقی٬ شیر خشک برای بدنسازی٬ شیر خشک برای چاق شدن بزرگسالان٬ شیر خشک نان 3 برای بزرگسالان٬ شیر خشک نان 3 برای چاقی صورت٬ شیر خشک نیدو بزرگسالان٬ شیکوریدین دینه ایران٬ صورت تپل میخوام٬ طریقه مصرف قرص سیپروهپتادین٬ قرص چاقی سون استارچگونه فقط صورتمان را چاق کنیم٬ قرص چاقی سون استارچه قرصی بخورم چاق بشم.٬ قرص چاقی سون استارطریقه مصرف شیر خشک برای بزرگسالان٬ قرص های افزایش وزن٬ قیمت قرص سیپروهپتادینچه قرصی بخورم چاق بشم٬ قیمت قرص شیکوریدین در داروخانه٬ کمک میخوام چاق شم٬ مضرات قرص شیکوریدین٬ مواد غذایی اشتها آور٬ میخوام صورتم چاق بشه٬ نحوه مصرف شیر خشک در بدنسازی

امروزه به دلیل شیوع اضافه وزن و چاقی، تاکید بسیاری بر کاهش وزن می‌شود. مساله چاقی به قدری برای بعضی افراد معضل شده که با تعجب از خود می‌پرسند، چطور ممکن است بعضی‌ها بخواهند چاق شوند؟ اما دلایل زیادی هم وجود دارد که افراد را به سوی تلاش برای افزایش وزن و چاق شدن می‌کشاند.

عده‌ای به طور طبیعی لاغر هستند و دوست دارند اندکی چاق‌تر شوند. برخی بیماری‌ها نیز می‌تواند منجر به کاهش وزن افراد شود. اختلال در غذا خوردن نیز یکی دیگر از دلایل لاغری افراد است. افراد مسن هم به دلایل مختلف می‌توانند با این مشکل مواجه شوند.

اما باید بدانیم در حالی که اضافه وزن و چاقی عاملی شناخته شده برای بروز مشکلاتی در سلامتی افراد است، لاغری بیش از حد نیز می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد.

اما به هر دلیلی که کمبود وزن دارید و می‌خواهید چاق‌تر شوید، به یاد داشته باشید که این کار مانند همه امور دیگر زندگی باید به شیوه‌ای درست انجام گیرد. افزودن غذاهایی با شکر و چربی زیاد همیشه می‌تواند مشکلاتی برای سلامت شما ایجاد کند. در ضمن بهتر است در ابتدا بدانید که برای چه مقدار چاق شدن به چه میزان کالری احتیاج دارید که در این موارد می‌توانید از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید. نکاتی که در اینجا مطرح می‌شود تنها توصیه‌هایی خواهد بود و نه رژیمی خاص شما.

 

چه چیزی بخوریم؟

برای افزایش وزن، غذایی که مصرف می‌کنیم باید کالری بیشتری داشته و در ضمن تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن را نیز شامل شود. دقت کنید که غذاهایی سالم انتخاب کنید، به خصوص زمانی که در دوران نقاهت پس از بیماری به‌سر می‌برید.

افزایش مصرف تنقلات و انواع غذاهای چرب راه خوبی برای افزایش وزن نیستند. این نوع غذاها اغلب حاوی چربی‌های ناسالم هستند. به یاد داشته باشید که حتی اگر می‌خواهید کالری را افزایش دهید این کار باید از طریق غذاهای سالم انجام شود.

 

وعده‌های غذایی را افزایش دهید

ممکن است راحت‌تر باشید اگر روزانه به جای ۳ وعده بزرگ غذایی، ۵ یا ۶ وعده سالم و متعادل‌ مصرف کنید.

حدود ساعت ۱۰ صبح و هنگام بعدازظهر به جای انواع هله‌هوله‌ها از میان وعده‌هایی سالم و مناسب استفاده کنید. آجیل و انواع مغزها انتخابی مناسب برای این کار هستند.

با افزودن غذاهای سرخ شده و چرب مانند سیب‌زمینی سرخ شده، سلامت رژیم غذایی خود را از دست خواهید داد. درست است که می‌خواهید چاق شوید، اما نباید سلامت خود را از دست دهید. پس بهتر است به جای آن از سیب‌زمینی پخته شده استفاده کنید.

همچنین از نوشیدنی‌های سالم مانند آبمیوه طبیعی و شیر استفاده کنید. هیچ وقت برای افزودن کالری از نوشابه‌های شیرین که فقط کالری داشته ولی ارزش غذایی ناچیزی دارند استفاده نکنید.

مصرف سبزیجات نشاسته‌ای مانند سیب‌زمینی و ذرت نیز مفید خواهد بود.

ورزش کنید

ورزش هم برای افزایش وزن روشی مناسب است. تمرینات مقاومتی نظیر وزنه زدن به افزایش حجم عضلانی کمک خواهند کرد. ورزش در کنار رژیمی سالم و متعادل می‌تواند به بهترین شکل به شما کمک کند.

اما این نکته را نیز از یاد نبریم که رژیم غذایی هم در مورد کاهش وزن و هم افزایش وزن باید متعادل و سلامت باشد.

پاسخ دهید