چگونه چشم های زیباتری داشته باشیم

0
چگونه چشم های زیباتری داشته باشیم
5 (100%) 1 vote

.jpg - چگونه چشم های زیباتری داشته باشیم

 

برای داشتن چشم‌های زیبا و بدون نقص این راه‌های ساده را امتحان کنید.
1- پف‌های اطراف چشمان‌تان را کاهش دهید
وجود پف و تورم اطراف چشم‌ها، می‌تواند باعث کوچک‌تر دیده شدن آن‌ها شود. برای کاهش این پف‌ها، از مراحل زیر پیروی کنید:
میزان خواب‌تان را تنظیم کنید
صورت‌تان را آب خنک بشویید
دو عدد چای کیسه‌ای خنک مرطوب روی چشم‌ها قرار دهید. وجود عنصر تانین در چای که دارای خاصیت منقبض کنندگی است، موجب تنگ‌تر شدن منافذ شده و پف و تورم اطراف چشم‌ها را کاهش می‌دهد
مصرف نمک غذایی مورد استفاده‌تان را کاهش دهید. مصرف نمک زیاد موجب جمع شدن آب در بدن می‌شود، که یکی از دلایل اصلی ایجاد پف اطراف چشم‌ها است
با نوک انگشتان‌تان اطراف چشم‌ها را به‌صورت دورانی و به آرامی ماساژ دهید. این‌کار باعث کاهش پف اطراف چشم می‌شود
2- تیرگی‌های اطراف چشم‌ها را از بین ببرید
لزومی ندارد که برای ایجاد جذابیت بیشتر در صورت، چشم‌ها‌ی‌تان را درشت‌تر کنید، زیرا نداشتن هاله تیرگی اطراف چشم‌ها از درشت بودن آن، از اهمیت بیشتری برخوردار است و موجب زیبایی و جذابیت بیشتر چشم‌ها می‌شود.
نکته: سالم ماندن، در واقع بدین معنی است که شما دارای خواب مناسب، تغذیه متعادل و رژیم غذایی سالم باشید و نمک و فرآورده‌های شور و یا پر ادویه را وارد رژیم غذایی روزمره‌تان نکنید.
3- قاشق‌های سرد روی چشم‌های‌تان قرار دهید
شب هنگام قبل از رفتن به رخت‌خواب، دو قاشق غذاخوری در فریزر قرار دهید و صبح هنگامی‌که بیدار می‌شوید هر کدام از قاشق‌ها را روی یکی از چشمان‌تان برای مدت زمان یک دقیقه، قرار دهید. این روش باعث می‌شود تا در طی روز چشمانی درشت‌تر و درخشنده‌تر داشته باشید. (هم‌چنین، انجام این‌کار به از بین بردن تیرگی‌های اطراف چشمان‌تان بسیار کمک خواهد کرد.)
نکته:
برخی براین باورند که زدن روغن زیتون به مژه‌ها موجب پرپشت‌تر شدن آن‌ها می‌شود اما از لحاظ علمی مدرکی مبنی بر این موضوع وجود ندارد و تنها ممکن است موجب درخشندگی و زیبایی بیشتر آن شود. اما هیچ گونه تاثیری در رشد فولیکول‌ها و بلندتر شدن آن‌ها نخواهد داشت.
برای رفع تیرگی اطراف چشم‌ها محصولات آرایشی و بهداشتی زیادی وجود دارد که می‌توانید از فروشگاه‌ها آن‌ها را تهیه کنید و این تیرگی‌ها را رفع کنید تا چشمان‌تان زیباتر و درشت‌تر به چشم آیند.

 

با کانال تلگرامی «امروز ایران» همراه شوید

پاسخ دهید